Skleněné, nebo dřevěné víko

Pro skladování doutníků,které budou zkomzumovány do několika měsíců, jsou vhodné humidory jak se skleněným, tak se dřevěným víčkem. Pokud však chcete skladovat doutníky v humidoru po dobu několikalet, rozhodně vhodnější jsou humidory se dřevěným víkem. Při používání humidorů se skleněným víčkem se vyhněte přímému slunečnímu záření na humidor.

Při delším skladování doutníků se může objevit změna barvy prvních vrstev doutníku . Na druhé straně mají humidory se skleněným víčkem výhodu proti těm s víkem dřevěným, že nemusejí být otvírány tak často a že jsou otevírány pro kratší okamžik. Proto mohou zajistit dlouhodobější konstantní vlhkost uvnitř humidoru. To je samozřejmě výhodné pro při použití humidorů v restauracích, klubech a hotelích.

Humidory kabinetové nebo se skleněním víčkemnemají ždný vliv na kvalitu doutníků, dokud jsou doutníkyskladovány v originálních krabičkách. S přihlédnutím na kabinetové humidory nesmí být humidory se skleněným víčkem nikdy vystaveny přímému slunečnímu záření.

pokračovat na Kritéria kvality humidorů