Kritéria kvality humidorů

V poslední době ceny humidorů výrazně klesly. Mnoho zákazníků je zmatených z obrovských cenových rozdílů na trhu, obzvláště pokud humidory vypadají běžně nebo velmi podobně.

V první řadě jaká kritéria musí humidor splňovat? V zásadě musí být humidor schopný udržet konstatní vlhkost asi 70% a musí zvládat změny prostředí ve všech rozdílných částech interiéru.
Tato základní funkce humidoru je ovlivněna následujícími kritérii:

  • Použití adekvátního a efektivního zvlhčovacího systému. Aktivní elektronické zvlhkočvací systémy jako adorini doutníkové nebe jsou nejlepší možností. Mezi pasivními zvlhčovači jsou preferované zvlhčovače na bázi polymeru před houbovými modely.
  • Vnitřní vykládání španělským cedrem absorbuje velmi dobře vhlkost a pomáhá udržet stabilní podmínky. Kromě výběru správného dřeva španělského cedru je zásadní také tloušťka dřeva. Obvyklé vykládání španělským cedrem dýhou tloušťky pouhých 1-2 mm nezajišťuje rozvinutí všech výhod použití španělského cedru.
  • Prodění vzduchu v humidoru. Konstrukce vnitřku humidoru a design jeho součástí by měly dovolit volnou cirkulaci vzduchu po celém vniřním prostoru. Nedostatečná cirkulace vzduchu je slabinou mnoha humidorů všech cenových kategorií.

Kvalita humidoru je navíc ovlivněna následujícími dalšími kritérii:

  • Panty by měly být funkční, měly by hodně vydržet a zajistit otevírání a zavírání po mnoho let s minimem tření. Pro kvalitní humidory přicházejí v úvahu jen kvadrantové panty.
  • Použití vhodného vlhkoměru. Jsou preferovány vlhkoměry na bázi vlasu pře vlhkoměry na bázi ocelové pružiny.
  • SÍla dřeva korpusu humidoru. Silný korpus humidoru zlepšuje izolační vlastnosti humidoru a tvoří důležitou část hodnotné konstrukce.
  • Kvalita použitého laku.

Při vývojo adorini deluxe humidorů jsou vybírána pouze ta nejlepší řešení kritérií uvedených výše. Kombinací nejsofistikovanějších komponent, vysoce kvalitních materiálů a důmyslného designu zvyšují řady dorini deluxe standardy v kvalitě konstrukce humidorů a dokazují, že kvalitní a vysoce užitný humidor nemusí stát jmění.

pokračovat na Optimální hladina vlhkosti