V zásadě existují dvě různé konstrukce humidoru:
- Na dřevotřísku se z vnitřní strany vykládá španělský cedr a exteriér se skládá z dýhy z nějakého tvrdého dřeva (často třešeň).
- Celý humidor je vyroben z masivu dřeva, a je obložen španělským cedrem (někdy je celý humidor vyroben z masivního španělského cedru bez obložení).
Na rozdíl od všeobecného přesvědčení nejsou humidory z masivního dřeva nutně lepší než dýhové humidory. Vyšší cena materiálu humidorů z masivu je obvykle zdaleka převážena podstatně složitější konstrukcí humidorů z dýhy.
Vzhledem k tomu, že vlhkost uvnitř humidoru je mnohem vyšší než vlhkost vně, dřevo uvnitř se roztahuje a způsobuje napětí ve stěnách humidoru.
Tady mají dýhové humidory tu výhodu, že vnitřní dřevotříska bude expandovat méně s nárůstem vlhkosti. Tím bude v humidoru vznikat menší napětí – napětí, které by jinak mohlo způsobit vznik trhlin a deformací ve víku humidoru. Další výhodou je, že dýhová konstrukce může nést vysoce lesklý lak, neboť na dýhu se lépe aplikují vnější úpravy.
Humidory z masivu španělského cedru jsou více náchylné k promáčknutí a k poškození, protože toto dřevo je velmi měkké. Jak již bylo zmíněno, měkkost španělského cedru omezuje lesk a trvanlivost vnějšího laku. Z těchto důvodů je výroba humidorů založené na dřevotřísce namísto masivu standardem.