První krok: Kalibrace vlhkoměru

Po zakoupení humidoru je třeba před samotným skladováním doutníku uvnitř učinit několik jednoduchých úkonů. V opačném případě pojme suché cedrové dřevo všechnu vlhkost uvnitř humidoru. Adorini deluxe humidory obsahují přesný vlasový vlhkoměr adorini a adorini premium deluxe zvlhčovač na ázi akryl polymerů.

Prosím povšimněte si, že pro adorini vlasové vlhkoměry, zasílané s adorini deluxe humidory, není třeba provádět kalibraci. Adorini vlasový vlhkoměr je dodáván nakaliborván a jeho překalibrace je nutná pouze v příadě velkých otřesů během přepravy.
Pro kalibraci vlhkoměru existují dvě metody:

  • Doporučujeme nejpřesnější kalibrační metodu – uložte vlhkoměr spolu s roztokem soli do malé plastové krabičky. Je možné také navlhčit hrníček nebo lžičku soli. Sůl by se neměla rozpustit, ale být vlhká. Potom vložte krabičku s vlhkoměrem do dobře těsnící nádoby a vyčkejte. Po zhruba 8 hodinách by vlhkost uvnitř vlhkoměru měla dosáhnout hodnoty 75%. Nastavte ukazatel vlhkoměru na značku 75% vlhkosti.
  • Je také možné vyjmou vlhkoměr z humidoru, vložit jej do navlhčené látky, počkat asi hodinu a nastavit ukazatel vlhkoměru na hodnotu 96% rel. vlhkosti.

pokračovat na „Druhý krok: naplnění zvlhčovače“