Analogový, nebo digitální

Humidory jsou obecně nabízeny s analogovými vlhkoměry.
Je třeba odlišit tři typy vlhkoměrů:

  • Analogové vlhkoměry s kovovou pružinkou:
    Vlhkoměry skovovou pružinkou jsou nabízeny ve většinu případů. Tyto vlhkoměry jsou levnější, ale mají omezenou přesnost měření.
  • Analogovévlhkoměry s přírodním vlasem: Vlhkoměry s přírodním vlasem jsou přesnější. Bohužel je zásadní údržba takového vlhkoměru k udržení výsledků. Proto nejsou všeobecně tyto vlhkoměry první volbou k použití v humidorech.
  • Analogové vlhkoměry s umělým vlasem:
    Vlhkoměry s umělým vlasem jsou zhruba stejně přesné jako vlhkoměry s přírodním vlasem. Avšak nevyžadují údržbu ze srany uživatele. Proto by měly být první volbou k použití v humidorech.

Adorini vlasové vlhkoměry měří vlhkost na bázi syntetického vlasu. Jsou vyrobeny exkluzivně pro adorinirenomovanou německou firmou ve speciální “doutníkové edici” optimalizované na vysokou vlhkost uvnitř humidorů. V krátkém úseku vlhkosti dosahují vlhkoměry té největší přednosti. Běžné vlhkoměry musejí dosahovat vysoké přesnosti na mnohem větším intervalu nižší pokojové vlhkosti v rozpětí 30% až 60%. typická skladovací vlhkost pro doutníky je přes 65%, a v této oblasti přesnost analogových I digitálních vlhkoměrů rapidně klesá.

Adorini vlasový vlhkoměr je dodáván předkalibronavý a obvykle není třeba ádná další kalibrace.
Jako druhá možnost může být humidor vybaven digitálním vlhkoměrem. Digitální vlhkoměry se pyšní snadnou čitelností výsledků a npeotřebují kalibraci. Prosím povšimněte si, že digitální vlhkoměrypotřebují čas od času adaptovat na změnu vlhkosti a neukáží změnu vlhkosti ihned. Digitální vlhkoměry nemusí být ze zásady přesnější než vlhkoměry analogové. Adorini digitální vlhkoměr je jedním z mála vlhkoměrů na trhu, který je optimalizován pro oblast vlhkosti nad 65%.

pokračovat na „přesnost měření“